Padangų katalogas

Gamintojas:
Modelis:
Plotis:
Aukštis:
Skersmuo:
Tipas:

Ratlankių katalogas

Gamintojas:
Modelis:
Skersmuo:

Pasiūlymai jūsų automobiliui

Parašykite mums ir mes per
3 dienas Jums atsakysime.
Rašyti

Padangų slėgio davikliai

TPMS - kas tai?

TPMS (angliškai „Tire Pressure Monitoring System“) - tai padangų slėgio stebėjimo sistema. Europos Sąjungos standartu nuo 2014 metų Lapkričio mėnesio privaloma visuose naujuose automobiliuose.

Ši padangų slėgio stebėjimo sistema jau anksčiau buvo naudojama kai kuriuose Europoje parduodamuose automobilių modeliuose, o JAV tokį privalomą standartą priėmė jau praėjusiame dešimtmetyje. Perkant naują automobilį jame gamintojas bus sumontavęs vieną iš dviejų TPMS sistemų – tiesioginę arba netiesioginę sistemą. Nauji standartai nenurodo kokia TPMS sistema turi būti sumontuota automobilyje, todėl remiantis ECE-R 64 standartu gamintojas galės pasirinkti vieną iš dviejų TPMS sistemų.

 

Kodėl reikalinga TPMS?

Slėgis padangose labai reikšmigas veiksnys įtakojantis padangų dilimą, kuro sąnaudas bei transporto priemonės valdymą. Minėtu reglamentu siekiama pagerinti ekonomiją ir eismo saugumą.

 

 

Kaip sužinoti ar Jūsų automobilyje įdiegta TPMS?

Įjungus transporto priemonės degimą, jos centrinis procesorius patikrina sistemos veikimą. Jei slėgis padangose yra normalus ir sistema veikia tinkamai, įspėjimo lemputė užges praėjus kelioms sekundėms.

Sistemos ženklas skydelyje atrodo taip:


 

Ką verta žinoti jei Jūsų automobilyje įdiegta TPMS?

1. Jei prietaisų užsidegė ženklas nedelsiant sustokite ir patikrinkite slėgį padangose. Tokiems atvejams geriausiai automobilyje turėti manometrą. Vizualiai galite nepastebėti, jog padangoje sumažėjęs slėgis, jei Jūsų automobilis "apautas" ROF (angl. Run on Flat) padangomis. Minėto tipo padangos skirtos pasiekti artimiausią servisą (dažniausiai tokiuose automobiliuose nėra atsarginio rato) ir jų konstrukcija neleidžia padangai subliūkšti net ir visiškai netekus slėgio.

2. Jei automobilyje sumontuota TPMS rodo slėgį kiekvienoje padangoje, ženklas vistiek dega, tuomet tai yra sistemos gedimas.

3. Netiesioginė TPMS sistema matuoja padangų slėgį nuo rato apsisukimo greičio. Automobilyje įdiegtos standartinės apsaugos sistemos (ESP, ABS) matuoja padangų sukimosi greitį. Jei kurioje nors padangoje slėgis krenta – automobilio ratas sukasi greičiau. Nukritus padangos slėgiui prietaisų skydelyje atsiranda pranešimas.

Netiesioginės TPMS pagrindinis trūkumas yra tas, kad jei visose padangose bus netinkamas slėgis, tačiau skirtumas tarp padangų slėgio bus apytiksliai vienodas, ši sistema nepraneš vairuotojui apie netinkamą padangų slėgį. Kitas trūkumas yra tas, jog ši sistema nematuoja padangų slėgio automobiliui stovint, o pradeda matuoti tik tada, kai automobilis pasiekia 30 km/h greitį. Paskutinis sistemos trūkumas yra susijęs su naujų padangų sumontavimu automobilyje. Sumontavus naujas padangas šiai sistemai gali būti reikalingas kalibravimas.

4. Tiesioginėje TPMS sistemoje padangos slėgio daviklis yra sumontuotas atskirai kiekvienoje padangoje. Visi duomenys (padangos slėgis ir temperatūra) radijo bangomis perduodami kompiuteriui, kuris analizuoja duomenis. Atsiradus padangos slėgio pokyčiams šie pokyčiai parodomi automobilio prietaisų skydelyje. Pagrindinis tiesioginės TPMS sistemos privalumas yra tas jog daviklis tiksliai matuoja padangos temperatūrą ir slėgį. Šios sistemos davikliai matavimus atlieka ir automobiliui stovint. Visa tai patvirtina, kad tai yra puiki sistema norint užtikrinti vairuotojo ir keleivių saugumą.

 

5. Tiesioginės TPMS davikliai gauna energiją iš baterijos, kuri bėgant laikui iškraunama. Tokiu atveju daviklį reikia pakeisti nauju.

6. Amerikos ir Europos radijo bangų dažnių diapazonas skiriasi, todėl dažniausiai davikliai skirti automobiliams skirtiems Amerikos rinkai Europoje neveiks.

 

Ką daryti jei Jūsų automobilyje įdiegta TPMS sugedo?

Atvykite į "Helijo ratus". Čia kartu rasime sprendimą, kad sistema veiktų ir rūpintųsi Jūsų saugumu, padangų ilgaamžiškumu ir kuro taupymu.

 

Padangų slėgio davikliai

Daviklių rem. komplektai

Programavimas ("pririšimas")